Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
0.5kmh
75 %
Die
22 °
Hën
20 °
Mar
18 °
Mër
19 °
Enj
18 °
E diel, 24 Tetor, 2021
spot_img

Aleanca për Teatrin “i zë derën” Presidentit Meta: Kërkon të mos dekretohet Edi Rama dhe Elva Margariti!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Aleanca për Teatrin ka njoftuar mbrëmjen e djeshme se sot do të zhvillojë një aksion para institucionit të Presidentit të Republikës, për çështjen e Teatrit Kombëtar.

Nga burime jozyrtare bëhet me dije se ata do kërkojnë nga Meta që të mos dekretojë Edi Ramën si kryeministër të Shqipërisë. Gjithashtu, Aleanca do kërkojë nga Meta që, edhe Elva Margarit të mos dekretohet si ministre e Kulturës.

Prej 5 ditësh, shkresa e Sektretarit të Përgjithshëm të PS, Damian Gjiknuri, ka mbërritur në tryezën e Metës. PS, si partia që ka fituar zgjedhjet dhe ka shumicën, kërkon që Edi Rama të mandatohet si kryeministër i Shqipërisë.

Gjithashhtu, Aleanca për Teatrin ka kërkuar që Presidenti Ilir Meta të mos dekretojë socialistin Ulsi Manja në postin e Ministrit të Drejtësisë, pasi e akuzojnë se është përfshirë në shit-blerje votash.

Kujtojmë se, nesër më 10 shtator, do të mblidhet Parlamenti i ri.

Screenshot 5 6
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img