Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
0 %
Enj
40 °
Pre
38 °
Sht
34 °
Die
34 °
Hën
36 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit kallëzon në SPAK Erion Veliajn: Shoqëria aksionare e ndërtimit për interesa personale

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

69654f5c5e820c8e575bc91d2cc7b59f

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka kallëzuar në SPAK, kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliajn, nënkryetarin Arbian Mazniku dhe Këshillin Bashkiak.

Në kallëzimin e tyre ata akuzojnë Veliajn për shpërdorim detyre, korrupsion dhe shkelje të barazisë së pjesëmarrësve në tendera apo ankande publike.

 “Fillimi i ndjekjes penale për personat e kallëzuar prej nesh për kryerjen e veprave penale të “Shpërdorimit të detyrës”, parashikuar nga neni 248 i Kodit Penal, “Shkelja e barazisë së pjesëmarrësve në tendera apo ankande publike”, parashikuar  nga neni 259 i K. Penal “Korrupsioni pasiv i funksionarëve të lartë shtetërorë ose i të zgjedhurve vendorë”, parashikuar nga nëno 260 i kodit Penal, “Pastrimi i produkteve të veprës penale”, thuhet në kallëzim.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img