Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
65 %
3.6kmh
75 %
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
26 °
Mar
23 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit iu drejtohet me fjalor fyes qytetarëve që komentojnë (REPLIKAT E FORTA)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një grup aktivistësh që prezantohen në rrjete sociale me emrin “Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit”, e ushtrojnë aktivitetin e tyre në Facebook dhe media të tjera sociale.

Ata kanë një organ zyrtar në Facebook me emrin “Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit – zyrtare”, ku komunikojnë herë pas here me qytetarët në lidhje me problemet dhe tematika të ndryshme.

Ndërkohë, në një vëzhgim të replikave shohim që gjuha e përdorur nuk ka asnjë lidhje me vlerat që mëton të përcjellë teatri.

Më poshtë po pasqyrojmë disa replika ku fjalori i përdorur nuk korespondon me artin dhe kulturën. Kujtojmë, se Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit tashmë ka si drejtues vëllezërit Budina si dhe aktivisten Adriana Kalaja.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img