Tirana
overcast clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
70 %
2.6kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
Die
10 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

Aldo Bumçi nxjerr shifrat: Formularin për Kuvendin e kanë firmosur edhe figura të njohura, Basha i njeh shumë mirë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-deputeti Aldo Bumçi është shprehur mbrëmjen e sotme se formularin për mbledhjen e Kuvendit të Partisë Demokratike e kanë firmosur në Tiranë më shumë se 60% e anëtarëve.

Sipas tij, formulari nështë firmosur edhe nga figura të njohura, mes të cilëve edhe kryetarët e grup seksionëve dhe degëve, teksa shtoi se edhe vetë Basha i di ëkto të dhëna.

“Në Tiranë ka 12 degë. Në 3 degë jemi rreth 50%. Në të gjitha degët e tjera shkojmë nga 60-90%. Emrat do dorëzohen zyrtarisht. Këta që kanë firmosur janë kryetarët e grup seksioneve, të degëve, janë figura të njohura që kanë 4 apo 8 vite në detyrë.

Basha me strukturat e tij në Tiranë e ka shumë të lehtë të kontaktojë dhe t’i pyesë nëse kanë firmosur. Këto janë shkresa që do depozitohen për rreth 2-3 javë. Edhe Basha i di të dhënat sepse janë njerëz që i njeh”, tha Aldo Bumçi në Opinion.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img