Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
57 %
3.1kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
7 °
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
spot_img

Albin Kurti voton dhe ka një mesazh për qytetarët: Ta shfrytëzojnë këtë moment barazie, do punojmë për fuqizimin e komunave

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka hedhur votën e tij në zgjedhjet që po mbahen ditën e sotme për të zgjedhur kryetarët e komunave.

Në deklaratën e tij për mediat, ai u bëri thirrje qytetarëve që të votojnë dhe ta shfrytëzojnë këtë moment barazie, teksa shtoi se do të punojë në fuqizimin e komunave.

“Sapo ushtrova të drejtën për të votuar. Sot vendosin qytetarët e Kosovës kush do të jenë udhëheqësit e tyre. Inkurajo të gjithë qytetarët, pa dallim, që ta shfrytëzojnë këtë moment barazie. Si Kryeministër, unë bashkë me qeverinë tonë do të punoj e bashkëpunoj shumë ngushtë në fuqizimin e komunave. 4 vite të mbara i presin qytetarët e Kosovës në të gjitha komunat ku jetojnë banojnë dhe punojnë”, u shpreh Kurti jashtë qendrës së votimit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img