Tirana
broken clouds
24 ° C
24 °
24 °
35 %
4.1kmh
75 %
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
23 °
Enj
18 °
Pre
19 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

Albin Kurti voton dhe jep mesazhin: Ftoj qytetarët të votojnë, të respektojnë atdheun

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ka mbërritur kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në qendrën e votimit në Bllok, ku edhe ka votuar.

Kurti ka ushtruar të drejtën e tij të votimit në zonën e Bllokur në kopshtin 31. Ai ka drejtë të votojë pasi ka pashaportë shqiptare.

Vetëvendosja kandidon në Shqipëri me tre kadidat të pavarur, në qarkun e Tiranës, Lezhës dhe Gjirokastës.

“I ftoj të gjithë qytetarët të respektojnë ATDHEUN, dita është e bukur me diell, mbarësi për shqipërinë

Dita e zgjedhjeve është dita e demikracisë, I ftoj të gjithë qytatarët e Shqipërisë që sot të respektojnë atdheun duke votuar dhe duke bërë zgjedhjen më të mirë sipas parimeve dhe vlerave që secili ka. Dita është me diell, moti është I mirë dhe kështu do të jetë deri në mbrëmje. Uroj sa më shumë ditë të bukura dhe mbarësi për shqipërinë dhe secili njeri që ashtu sikurse unë ka pasaportën e Republikës së Shqipërisë. Suksese,” tha Kurti.

Sipas KQZ deri më tani në Tiranë kanë votuar 11.618 qytetarë, ose 3.74% nga 910.494  që kanë të drejtën e votës në këtë qark.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img