Tirana
light rain
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
65 %
2.1kmh
20 %
Enj
27 °
Pre
27 °
Sht
26 °
Die
25 °
Hën
28 °
E enjte, 8 Qershor, 2023

Albin Kurti vjen nesër në Tiranë, do takojë Ramën dhe Nikollën

Lajme të ngjashëm

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti do të vijë nesër në Tiranë, për një takim pune me homologun Edi Rama dhe kryeparlamentaren Lindita Nikolla.

Nuk ka një qëllim të qartë e të deklaruar, por besohet se takimi do të jetë në funksion të marrëveshjes së pafirmosur në Ohër, për të informuar Shqipërinë për lobim ndërkombëtar për Kosovën.

Vijon…

 

Më shumë