Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
49 %
3.6kmh
0 %
Mër
31 °
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
35 °
Die
34 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Albin Kurti viziton Fishtën në 557-vjetorin e ‘Besëlidhjes së Lezhës’, Mrizi i Zanave i dhuron libra të vyer të poetit tonë kombëtar (FOTO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

fcc966f4156077b3a2f7b5fd79e4967c

Sot është 557-vjetori i “Besëlidhjes së Lezhës”, një ditë e shënuar për Shqiptarinë, ditë në të cilën u bashkuan të gjithë princat shqiptarë, me në krye Gjergj Kastriot Skënderbeun.

U bënë disa organizime dhe nuk munguan vizitat nga trevat shqiptare jashtë kufijve tanë. Kryeministri i ardhshëm i Kosovës së bashku me deputetë shqiptarë të Serbisë, Maqedonisë dhe Malit të Zi vizitoi varrin e Heroit tonë Kombëtar Gjergj Kastriotit, si dhe restorantin e njohur “Mrizi i Zanave”.

Sipërmarrësi Altin Prenga ka publikuar disa foto me kreun e VV, teksa thotë se nga shtëpia e Fishtës atij iu dhuruan disa libra nga vepra e shquar e poetit tonë kombëtar, At Gjergj Fishta.

Shënimi i Prengës

Sot në ditën e përvjetorit të Besëlidhjes së Lezhës kishim privilegjin të kishim miq në Fishtë zotin @Albin Kurti dhe atdhetarë tjerë nga Kosova,Maqedonia dhe Mali i Zi.

Simbolikisht tek Shtëpia e Fishtës i dhuruam disa libra të veprës së poetit tonë kombëtar At Gjergj Fishta. Gëzuar 2 Marsin!

154675991_3812599222134339_7300802015525973431_o.jpg

154661516_3812599225467672_8667985727011354303_o.jpg

155764220_3812599228801005_7294168573352164231_o.jpg

156589482_3812604208800507_4630126651176572457_n.jpg

156026794_3812604305467164_865229839729452057_n.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img