Tirana
overcast clouds
15 ° C
15 °
15 °
88 %
0.5kmh
90 %
Sht
16 °
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
24 °
Mër
20 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Albin Kurti thirrje lezhjanëve: Në 25 prill votoni kandidatin e Vetëvendosjes Iliaz Shehu. Shpejt Lezha do kthehet në qendër të Lëvizjes

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti vijon të promovojë të tijët, tashmë jo në fushatën elektorale në Kosovë, por në Shqipëri.

Pas Bojken Abazit i cili kandidon në Tiranë, Kurti iu bën sot thirrje lezhjanëve që më datë 25 prill të votojnë numrin 13 në listë, kandidatin e Vetëvendosjes, Iliaz Shehu.

Sipas Kurtit, të vjetrit që nuk kanë bërë dot gjë në 30 vite, nuk kanë çfarë të bëjnë më. Kreu i Qeverisë së Kosovës shprehet i bindur se i riu Shehu është alternativa e duhur për qytetin verior.

Shënimi i plotë i Kurtit

Me Iliaz Shehun jam takuar para disa viteve, kur ai jetonte e studionte filozofi në Paris. Sot, ai është ligjërues universitar në Shqipëri. Aktivist i Lëvizjes qysh prej 2010, ai kërkon mbështetjen tuaj si Kandidat i Pavarur për deputet në Qarkun e Lezhës, me numër 13.

Synim i VETËVENDOSJE!-s është që të rinjtë si Iliazi t’i kthejë në Atdhe, sepse vetëm kështu mund ta bëjmë ndryshimin që njerëzit kaq shumë e duan dhe që popullit e shtetit i nevojitet.

Doktorant në Sorbonë, Iliazi është njeriu i duhur për të çuar përpara një projekt të mirëfilltë moderniues dhe evropianizues. Nuk munden më figurat, praktikat dhe idetë e konsumuara për 30 vjet, të prodhojnë dot ndonjë gjë të re sot.

Lëvizja është në Lezhë për të qëndruar, dhe me punën e Iliaz Shehut, Marin Nikollës, Emanuela Kamshit e shumë të tjerëve që po kontribuojnë pa u lodhur, shpejt Lezha do të jetë qendër e fortë e Lëvizjes.

Qytetarë nga Lezha e Mirdita, nga Laçi e Shëngjini, mos harroni, në 25 prill, në fundin e fletës së votimit, Iliaz Shehun e gjeni si Kandidat të Pavarur me numrin 13. Ai është kandidat #KrejtTjetër.

4b452b51 5169 4091 956c 926e5f9cdc1b

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img