Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
0kmh
75 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
31 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Albin Kurti takohet me Ilir Metën, presidenti zbulon se çfarë biseduan (FOTO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

4af4553960752fe1387948d79d81f341

Presidenti Ilir Meta ka zhvilluar një takim me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti.

Lajmin e ka bërë të ditur Meta përmes një postimi në rrjetet sociale, ku shkruan se e uroi për fitoren e zgjedhjeve në Kosovë.

Më tej Meta tha se ndanë ide të vyera për forcimin e gjithanshëm të bashkëpunimit mes dy vendeve tona.

“Sot kisha kënaqësinë të prisja në një takim vëllazëror, liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, fitues të zgjedhjeve të fundit në Kosovë.

E urova për fitoren, por mbi të gjitha për procesin e shkëlqyer zgjedhor, që realizoi Kosova.

Ndamë shumë dhe përshpejtimin e proceseve integruese, për të garantuar një të ardhme më të mirë dhe të sigurt europiane, që meritojnë qytetarët tanë”,- shkruan Meta.

meta_kurti_2.jpg

meta_kurti.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img