Tirana
light rain
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
1.5kmh
20 %
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

Albin Kurti në paraburgim, të mërkurën paraqitet në gjykatë bashkë me 3 deputetët e tjerë

Lajme të ngjashëm

Deputettë e VV, të cilët akuzohen për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës do të paraqiten të mërkurën e  ardhshme sërish përpara Gjykatës Themelore në Prishtinë.

Albin Kurti, Albulena Haxhiu, Donika Kadaj- Bujupi dhe Faton Topalli do të paraqiten për tu gjykuar.

Albin Kurti dhe Donika Kadaj- Bujupi aktualisht janë në masën e paraburgimit në Lipjan, ku po mbahen pasi thyen masën e arrestit të shtëpisë, që ishte caktuar ndaj tyre. 4 të akuzuarit akuzohen për përdorim të armës ose mjetit të rrezikshëm dhe pengim të personit zyrtar në kryerje të detyrës.


Më shumë