Tirana
overcast clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
61 %
3.6kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
7 °
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
spot_img

Albin Kurti ndjek ndeshjen e basketbollit në Shkodër, mesazhi i kryeministrit kosovar: Ne politikanët të ndjekim vullnetin e popullit, ata janë para politikës

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka qenë pasditen e sotëm i pranishëm në ndeshjen e basketbollit të zhvilluar në Shkodër ndërmjet Vllaznisë dhe Prishtinës.

Ai u shoqërua nga kryebashkiakja e shkodrës Voltana Ademi dhe ministrja e Arsimit Evis Kushi, teksa për mediat dha mesazhe bashkimi.

“Populli është para politikës kështu qe ne politikanët le të ndjekim vullnetin e popullit. Është kënaqësi që jam në Shkodër. Kjo që po shohim mes Vllaznisë dhe Prishtinës është më pak se ndeshje më shumë se lojë”, tha Kurti, teksa preferoi të flasë për zgjedhjet lokale në Kosovë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img