Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
31 %
9.3kmh
0 %
Hën
22 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Albin Kurti: Do rrisim bashkëpunimin me qeverinë e re të Shqipërisë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti thotë se do të shtojë bashkëpunimin dhe komunikimin me qeverinë e re shqiptare që do të formohet në shtator të këtij viti.

Lideri i Kosovës ka folur pas takimit me krerët e shteteve të Ballkanit Perëndimor, duke thënë se komunikimi i dendur dhe strategjitë e përbashkëta do të shtrihen në shumë fusha, e jo vetëm në atë politike.

Kyreministri Edi Rama pritet të formojë në shtator qeverinë e re, e dalë fituese e një mandati të tretë në zgjedhjet e 25 prillit.

“Tregu i Përbashkët Rajonal është tashmë pjesë e Procesit të Berlinit. Kosova dhe Republika e Shqipërisë me qeverinë e ardhshme që mbase në shtator do të formohet do të ketë komunikim shumë te dendur dhe strategji të përbashkët në shumë fusha, jo vetëm atë politike”, u shpreh Kurti.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img