Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
30 %
5.1kmh
0 %
Mar
1 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
10 °
Sht
10 °
E martë, 25 Janar, 2022

Albin Kurti bisedë telefonike me Gabriel Escobar: Diskutuam për paqen dhe stabilitetin në rajon, por edhe për dialogun me Serbinë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka zhvilluar një bisedë telefonike me të dërguarin e SHBA për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar.

Kurti thotë se biseda u përqendrua rreth zhvillimeve në Ballkanin Perëndimor dhe rëndësinë e paqes dhe stabilitetit në këtë rajon, por edhe te dialogu me Serbinë që çon në një marrëveshje ligjërisht të detyrueshme.

“Gjatë një bisede telefonike me përfaqësuesin e DASH Gabriel Escobar, diskutuam rëndësinë e paqes, sigurisë dhe stabilitetit në rajon, si dhe përkushtimin tonë për dialogun parimor me Serbinë që çon në një marrëveshje ligjërisht të detyrueshme”, shkruan Kurti.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img