Hapësire reklamuese

Rajoni

Albin Kurti: Asociacioni s’mund të krijohet kur Serbia nuk pranon marrëveshjet

Shkruar nga Newsbomb
Albin Kurti: Asociacioni s’mund të krijohet kur Serbia nuk pranon

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti për mediat amerikane është shprehur se e ka të vështirë të vazhdojë me themelimin e Asocasionin në komunat me shumicë serbe, ndërkohë që Serbia nuk pranon të nënshkruaj marrëveshjen.

Ai për “Bloomberg është shprehur se Serbia edhe më herët ka shkelur marrëveshje e arritur para një viti në Ohër.

“Kështu që për mua është shumë e vështirë të procedoj më tej kur ata nuk e nënshkruajnë marrëveshjen, nuk e respektojnë dhe në fund dërgojnë një letër ku thonë se nuk e respektojnë më”, tha Kurti.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese