Tirana
broken clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
64 %
1.5kmh
75 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
23 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

Albana Dautllari merr postin e rëndësishëm në Bankën për Zhvillim të KIE

spot_img

Lajme të ngjashëm

Bordi Drejtues i Bankës për Zhvillim të Këshillit të Evropës (CEB) ka zgjedhur si zv,kryetare të Bordit Drejtues, Albana Dautllarin.

Prej vitesh Dautallari ka shpërbyer si ambasadore e Shqipërisë në Këshillin e Evropës në Strasburg dhe përfaqësuese e Shqipërisë në Bordin Drejtues të CEB.

albsig

Bordi Drejtues është organi më i lartë i Bankës. Ai përcakton orientimin e përgjithshëm për veprimtarinë e Bankës, përcakton kushtet për anëtarësimin në CEB, vendos për rritjen e kapitalit dhe miraton raportin vjetor, llogaritë dhe bilancin e përgjithshëm të Bankës.

Gjithashtu, Bordi zgjedh Kryetarin e tij dhe Kryesuesin e Këshillit Administrativ (organi tjetër kolegjial i CEB), si dhe emëron Guvernatorin dhe anëtarët e Bordit të Auditimit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img