Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
30 %
6.2kmh
0 %
Hën
0 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
9 °
E hënë, 24 Janar, 2022

Alban Skënderaj emërohet Ambasador, këngëtari jep lajmin (FOTO)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Alban Skënderaj është një nga këngëtarët më të dashur për publikun shqiptar, duke qënë se këngët e tij kthehen menjëherë në hite, por duket se ai nuk di të ndalet për sa i përket sukseve në karrierë.

Pas suksesit që pati në koncertin e tij të mbajtur një muaj më parë, “Nën yjet e hënës”, së fundmi Albani është emëruar si “I pari Ambasador i Gjuhes Italiane në Shqipëri”. 

Këtë lajm e ka dhënë vetë Albani në një postim në profilin e tij në Instagram, ku ka falenderuar ambasadorin Alberto Cutilo dhe Ambasaden Italiane për dhënien e këtij çmimi. 

“Faleminderit ambasadorit Albero Cutilo dhe Ambasadës Italiane në Shqipëri e cila më nderoi si të parin Ambasador të gjuhës italiane në Shqipëri. Një shembull miqësiem, integrimi dhe respekti reciprok I dy popujve tanë”, ka shkruar Albani.

Screenshot_11.jpg

-640-0-5db00142a39c2.jpg

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img