Tirana
scattered clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
50 %
2.1kmh
40 %
Mar
25 °
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
E martë, 9 Gusht, 2022
spot_img

Alban Bushi nuk ndalet, kuqezinjtë “prenotojnë” dy miqësore në mars

spot_img

Lajme të ngjashëm

Shqipëria U-21 do të luajë dy ndeshje miqësore kundër Moldavisë. Përmes një njoftimi në faqen zyrtare, FSHF bën me dije që në 25 dhe 27 mars të besuarit e Bushit do të luajnë kundër përfaqësuese moldave.

albsig

Gjithashtu bëhet e ditur që po negociohet që të zhvillohet edhe një test tjetër para datës 23 mars, në kuadër të përgatitjeve për eliminatoret e Europianit që nisin në qershor.

“Skuadra perfaqesuese Shpresa nen drejtimin e Alban Bushit ka planifikuar dy ndeshje miqesore ne dy datat e lira te FIFA-s ne 25 dhe 27 mars, me skuadren kombetare shpresa te Moldavise. Ndeshjet qe te dyja do te zhvillohen ne Shqiperi, teksa eshte ne negociim e siper edhe nje tjeter takim miqesor ne dispozocion te trainerit para dates 23 mars. Takimet eleminatore zyrtare, kombetarja e U-21 do ti nise ne muajin qershor ne fushen e saj kundrr Estonise”, shkruhet në njoftimin e FSHF-së.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img