Tirana
scattered clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
1.5kmh
40 %
Hën
7 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Alarmoi fqinjët, 36-vjeçari qëllon me armë në oborrin e shtëpisë, arrestohet nga Policia

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 36-vjeçar është arrestuar nga Policia në Pogradec, pasi akuzohet se prishi qetësinë publike. Mësohet se në pranga ka rënë shtetasi me iniciale K. H., 36 vjeç, banues në fshatin Buçimas, i cili ka prishur qetësinë publike duke qëlluar në ajër, me armë gjuetie ( çifte) që e posedonte pa leje. 

36 vjeçari akuzohet për veprat penale: “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve të gjuetisë” dhe “Prishja e qetësisë publike”.

“Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Pogradec, bënë arrestimin në flagrancë për veprat penale “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve të gjuetisë dhe sportive” dhe “Prishja e qetësisë publike” të shtetasit K. H., 36 vjeç, banues në fshatin Buçimas, Pogradec, pasi në oborrin e banesës së tij, ky shtetas ka prishur qetësinë publike duke qëlluar në ajër, me armë gjuetie (çifte) që e posedonte pa leje, e cila iu sekuestrua në cilësinë e provës material”, thuhet në njoftimin e Policisë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img