Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
72 %
1.5kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
27 °
Mar
25 °
E premte, 17 Shtator, 2021

ALARMOHET policia në Tiranë, 5 të arrestuar, mes tyre një femër (Ç’ndodhi mbrëmë-VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia Rrugore ka shtuar kontrollet natën e mbrëmshme për shkak të festës së pashkëve, për të parandaluar kështu rrezikun nga askidentet si dhe për të ndëshkuar shkelësit.

Në këtë situatë 5 drejtues mjetesh u arrestuan, një prej tyre femër, pasi drejtonin mjetet në gjendje të dehur.

Policia bën me dije se 14 Leje Drejtimi te pezulluara për drejtim mjeti nën efektin e alkoolit.

Shtetasi me iniciale E.G, u verifikua se drejtonte mjetin nën efektin e alkoolit në masën testi i pare 0.66 mg/l, testi i dytë 0.67 mg/l

Shtetasja me iniciale T.M u verifikua se drejtonte mjetin nën efektin e alkoolit në masën testi i parë 0.59 mg/l, testi i dytë 0.60 mg/l

Shtetasi me iniciale I.K, u verifikua se drejtonte mjetin nën efektin e alkoloit në masën testi i parë 0.86mg/l, testi i dyte 0.92 mg/l

Shtetasi me iniciale A.H u verifikua se drejtonte mjetin nën efektin e alkoolit në masën testi i parë 0.54mg/l, testi i dytë 0.57 mg/l.

Shtetasi me iniciale E.M, u verifikua se drejtonte mjetin nën efektin e alkoolit në masen testi i parë 0.61mg/l, testi i dytë 0.62 mg/l.

 

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img