Hapësire reklamuese

Aktualitet

ALARMI për fruthin, shfaqet i dyshuari i parë në Kukës

Shkruar nga Newsbomb

Është shfaqur rasti i parë  i dyshuar për fruth në qytetin e Kukësit.

Mjekët pediatër janë shprehur se rasti i dyshuar është izoluar. Ndërsa priten përgjigjet e analizave për të verifikuar nëse fëmija është i prekur nga virusi në fjalë.

Ndërkohë, disa ditë më parë u raportua se në Urgjencën e QSUT në Tiranë janë diagnostikuar 17 raste të prekur nga fruthi. Virusi i fruthit përhapet nëpërmjet kollitjes, tështimës dhe zgjat nga 10 deri në 20 ditë.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese