ALARMI i RAMËS për COVID 19: Të rinjtë mund ta pësojnë edhe vetë

Publikuar tek: fcb-bomb, më 17:29 20-03-2020 ALARMI i RAMËS për COVID 19: Të rinjtë mund ta pësojnë edhe vetë

Kryeministri Edi Rama këtë herë apelon të rinjtë lidhur me COVID 19.

Teksa publikon citime nga ekspertët e mjekësisë, Rama pohon se të rinjtë jo vetëm që mund ta marrin virusin dhe ta çojnë te prindërit apo gjyshja por mund ta pësojnë edhe vetë.

“E vërtetë që koronavirusi godet më fort tek më të moshuarit, por të rinjtë nuk janë absolutisht të paprekshëm nëse nuk luftojnë dhe dalin xhiro! ata jo vetëm e marrin dhe e çojnë tek prindi apo gjyshja armikun, por mund ta pësojnë larg qoftë edhe vetë!”, shkruan kryeministri.

Kujtojmë se deri tani në vendin tonë janë regjistruar 2 viktima dhe 70 të infektuar nga COVID 19.

 

90238089_10157546900246523_5760100702181392384_n.jpg

90205799_10157546900341523_5540872609182253056_n.jpg89985803_10157546900351523_3327245193513533440_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0054969787597656
array(1) { ["section"]=> string(70) "alarmi-i-rames-per-covid-19-te-rinjte-mund-ta-pesojne-edhe-vete-199415" }