Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
54 %
2.1kmh
0 %
Enj
40 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
35 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

Alarmi i metereologëve britanikë: KUJDES! Stuhia që ka goditur Spanjën së shpejti vjen edhe në Shqipëri

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

56c140163c6b737780facb1a1f1ed3fe

Metereologët britanikë kanë dhënë alarmin se stuhia “Filomena” që ka goditur Spanjën pritet të mbërrijë në Shqipëri në javën e dytë të janarit.

Sipas tyre, gjatë javës së dytë të janarit vendet e Ballkanit do të përballen me reshje të mëdha shiu dhe dëbore, ku fillimisht do të preken Shqipëria dhe Greqia.

Prej ditësh situata në Madrid paraqitet shumë e rënduar, pasi trashësia e dëborës ka arritur në disa dhjetra centimetër, më e madhja në 40 vitet e fundit.

Ndërkohë edhe vendi ynë është në një situatë të rënduar për shkak të reshjeve të dendura të shiut që kanë vështirësuar jetesën e qytetarëve dhe kanë përmbytur sipërfaqe të mëdha tokash.

Më shumë

spot_img
spot_img