Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
65 %
3.6kmh
75 %
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
26 °
Mar
23 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Alarmi i drejtorit të Klinikës Infektive: Rrezikojmë të mbyllemi sërish nëse nuk bëhet vaksinimi masiv

spot_img

Lajme të ngjashëm

Drejtori i Klinikës Infektive në Kosovë, Arben Vishaj, ka ngritur alarmin përsa i përket infektimeve të reja dhe përhapjes së variantit “Delta”.

AI u ka bërë thirrje qytetarëve kosovarë që të vaksinohen, pasi në të kudnërt mund të përballen sërish me një mbyllje të vendit në rast shtimi të rasteve.

“Në Klinikën Infektive kemi 11 pacientë, dy prej tyre janë në intensiv. Gjendja është stabile, nuk kemi rritje të të hospitalizuarve, por që ka mundësi të vjen valë e re e infektimeve, duke parë edhe rastet në Evropë. Vaksinimi është zgjidhja e vetme. Nëse nuk bëhet vaksinimi masiv, mbyllja është e pashmangshme në mënyrë që të ruajmë shëndetin publik”, tha ai.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img