Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
72 %
3.1kmh
75 %
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
11 °
Mar
9 °
Mër
10 °
E shtunë, 27 Nëntor, 2021
spot_img

ALARMANTE situata në Maqedoninë e Veriut, 7 viktima dhe 163 të infektuar me koronavirus gjatë 24 orëve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

107d52f7b27f19b048c00e63bab7c1f8

Në Maqedoninë e Veriut, situata vijon të jetë e rënduar.

Autoritetet maqedonase raportojnë se gjatë 24 orëve të fundit 7 persona kanë humbur jetën, duke e çuar kështu numrin e viktimave në 359.

Sakaq, janë testuar 1794 persona si të dyshuar me Covid-19, prej të cilëve kanë rezultuar pozitiv 163 persona.

Numrin ‘record’ të të infektuarve e mban qyteti i Shkupit me 163 persona dhe Tetova 45.

Kujtojmë që deri më tani në Maqedoninë e Veriut 359 persona kanë humbur betejën me koronavirusin, ndërsa 7406 janë të infektuar.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img