Tirana
moderate rain
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
3.1kmh
75 %
Hën
9 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
E hënë, 27 Mars, 2023

Alarmante në Tropojë: Firma që ndërton hidrocentralet në Valbonë kryen shpërthime, shkatërron linjën elektrike

Lajme të ngjashëm

Linja elektrike në fshatin Dragobi dhe Valbonë është dëmtuar si pasojë e shpërthimit me lëndë plasëse që kryen nga firma e ndërtimit të HEC-eve.

“Më datë 10.08.2018, në fshatin Dragobi, Njësia Administrative Margegaj,  firma ndërtuese e HEC-ve  gjatë kryerjes së punimeve duke përdorur lëndë plasëse dyshohet se ka demtuar linjen elektrike.

Si pasojë e shpërthimeve ështe dëmtuar rrjeti eletrik që furnizon me energji elektrike fshatin Dragobi dhe Valbonë”, njofton policia.

Grupi hetimor ndodhet në vendgjarje dhe po punon për dokumentimin e ngjarjes.

Më shumë