Alarm për sulm terrorist në Gjermani, evakuohen 80 mijë persona

Publikuar tek: bota, më 06:14 03-06-2017 Alarm për sulm terrorist në Gjermani, evakuohen 80 mijë persona

Autoritetet gjermane janë vënë në alarm, dhe kanë evakuuar 80 mijë spektatorë që ndodheshin në një stadium për të ndjekur një koncert ‘rock’.

Policia gjermane ka kërkuar anulimin e menjëhershëm të koncertit nga frika e një sulmi të mundshëm terrorist.

Prej kohësh Evropa është nën frikën e sulmeve të papritura terroriste, dhe akti më i fundit në Mançester të Britanisë së Madhe e dëshmoi se terrorizmi mund të godasë nga momenti në moment.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dimri erdhi ndërsa femrat zhvishen për një qëllim (FOTOT)
Schulz ka një mundësi të vetme për të "rrëzuar" Merkel, debatin televiziv »
Article Logic
Execution time: 0.011199951171875
array(1) { ["section"]=> string(68) "alarm-per-sulm-terrorist-ne-gjermani-evakuohen-80-mije-persona-81033" }