Hapësire reklamuese

Bota

Alarm për bombë në Romë, evakuohet qendra tregtare

Shkruar nga Newsbomb

Një telefonatë anonime ka shkaktuar panik në një qendër tregtare në Romë. Sipas asaj që mediat vendase raportojnë mesditën e kësaj të diele një telefonatë anonime për alarm për bombë “ngriti në këmbë” karabinierët.

Punonjësit dhe qytetarët të cilët ishin brenda qendrës tregtare u evakuuan me shpejtësi, ndërkohë polici mbërriti në vendin e ngjarjes për të kryer kontrollet e mëtejshme.

Pas evakuimit, u futën skuadrat e posaçme dhe kryen kontrollet pas të cilave rezultoi se alarmi për bombë ishte i rremë. Kryetari i Bashkisë IV, Massimiliano Umberti, njoftoi përmes një njoftimi në rrjetet sociale, duke thënë se gjithçka është në rregull.

Pamje nga vendi i ngjarjes Pamje nga vendi i ngjarjes

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese