Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
65 %
1.5kmh
0 %
Enj
15 °
Pre
18 °
Sht
19 °
Die
16 °
Hën
17 °
E enjte, 30 Mars, 2023

Alarm për bombë në portin e Durrësit, pasagjerët nxirren me shpejtësi nga terminali

Lajme të ngjashëm

Një situatë kaotike është krijuar në terminalin e pasagjerëve në portin e Durrësit ku është dhënë një alarm për bombë, e cila ka vënë në lëvizje gjithë portin.

Siguria portale ka bërë manovrat e duhura e cila ka krijuar panik të pasagjerët.

Manovrat janë bërë në kuadër të marrjes së masave kundër terrorizmit, ku janë nxjerr me shpejtësi pasagjerët, pas alarmit të lëshuar për bombë.

Policia po kryen veprimet për të verifikuar rastin dhe për të zbuluar nëse është një alarmë falsë apo një denconcim i vërtetë.

Më shumë