Alarm për bombë në “Piazza del Duomo”, evakuohet qendra e famshme turistike (Video)

Publikuar tek: bota, më 13:53 01-03-2016 Alarm për bombë në “Piazza del Duomo”, evakuohet qendra e famshme turistike (Video)

Dhjetëra forca speciale kanë rrethuar një prej pikave më të frekuentuara turistike në Forence të Italisë pas një alarmi për bombë.

Dyshimet për bombë janë shfaqur te kalimtarët të cilët kanë vënë re një valixhe të praktisur dhe një shishe përkrah saj në Piazza del Uomo, duke njoftuar policinë. Vendi është rrethuar me shiritë pas evakuuimit ndërsa ekspertët kanë nisur procedurat për të zbuluar nëse në valixhe ka lëndë plasëse.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shteti Islamik vret 8 Hollandezë në Siri pas tentimit të tyre për t'u larguar nga Siria
Video shokuese: Shoferi i kamionit humb jetën nga tubat e betonit të pasiguruara në mjet »
Article Logic
Execution time: 0.010706901550293
array(1) { ["section"]=> string(84) "alarm-per-bombe-ne-piazza-del-duomo-evakuohet-qendra-e-famshme-turistike-video-33925" }