Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
24 %
4.1kmh
0 %
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
9 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Alarm për bombë në një shkollë, evakuohen nxënësit në kryeqytetin shqiptar

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një alarm për bombë është raportuar paraditen e kësaj të mërkure në shkollën “Xhevdet Doda”, në Prishtinë.

Bëhet me dije se drejtuesit e kësaj shkolle kanë marrë kërcënime përmes e-mail-it. Pas këtij alarmi, forca të shumta policie kanë mbërritur në vendngjarje dhe kanë evakuar nxënësit.

Lajmi është konfirmuar nga zëdhënësja e Policisë së Kosovës për Rajonin e Prishtinës, Florie Ahmeti.

“Sot rreth orës 11:00 është pranuar informata për dyshimet që ndërlidhen me një shpërthim të mundshëm në shkollën “Xhevdet Doda” në Prishtinë. Informacionet e para flasin se kanosja e dyshimtë ka ardhur përmes postës elektronike. Policia menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur ndërmarrjen e veprimeve operative të nevojshme për të menaxhuar me situatën në atë zonë. Ndërkohë që në një perimetër të caktuar policia ka evakuar nxënësit dhe personelin e shkollës, specialist të policisë po trajtojnë dhe verifikojnë informatën”, ka thënë Ahmeti.

Ndërkohë ditën e djeshme gjithashtu, mediet kosovare raportuan një alarm për bombë në ambientet e universitetit “Hasan Prishtina”, i cili më pas rezultoi i rremë.

Më shumë


spot_img

spot_img