Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
65 %
1.5kmh
0 %
Enj
15 °
Pre
18 °
Sht
19 °
Die
16 °
Hën
17 °
E enjte, 30 Mars, 2023

Alarm për bombë në dy aeroplanë pasagjerësh në Bruksel

Lajme të ngjashëm

Dy alarme për bombë janë raportuar disa minuta më parë në dy aeroplanë pasagjerësh që po uleshin në aeroportin e Brukselit.

Sipas televizionit belg “VRT”, alarmi është lëshuar nga aeroplanët në drejtim të kullës së Aeroportit. Sipas një zyrtari vendas “rreziku ka qenë aq i madh sa duhej të merreshin menjëherë masa”.

Në vendngjarje kanë mbërritur forca të shumta policie dhe ekipet e zjarrfikëses. Alarmi për bombë vjen pas ngjarjes së rëndë në mars ku sulmi me bomba në të njëjtin aeroport i mori jetën 17 personave.

Më shumë