Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
60 %
6.2kmh
0 %
Mar
19 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Alarm për bombë në avionin e “Air France” në Paris, evakuohen pasagjerët

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Alarm për bombë në një avion të ‘Air France’ në Paris, i cili vinte nga Çadi i Afrikës.

Dyshohej se në avion kishte një sasi eksplozivi. Autoritetet dhanë urdhër dhe menjëherë u bë evakuimi i pasagjerëve.

Mediet e huaja raportojnë se avioni u ul në tokë pa incidente.

Ndërsa ministri i brendshëm francez Gérald Darmanin tha se është ngritur një grup qeveritar me kërkesë të kryeministrit, i cili do të merret me hetimin e rastit.

Nga verifikimet e deritanishme të cilat përfunduan me sukses dhe në kohë rekord, rezultoi se ishte alarm fals dhe se nuk u gjet asnjë bombë në avion.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img