Tirana
light rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
75 %
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
24 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

Alarm për bombë në aeroportin e Prishtinës

Lajme të ngjashëm

Një alarm për bombë është dhënë mbrëmjen e sotme në aeroportin ndërkombëtar “Adem Jashari” në Prishtinë.  Lajmi është konfirmuar nga zëdhënëse e Policisë së Kosovës, Flora Ahmeti.

Si pasojë e paralajmërimeve pasagjerët janë larguar nga aeroporti dhe kanë qëndruar larg zonës së rrethuar.

“Rreth orës 21:00 kemi pranuar informatën për dyshimet që ndërlidhen me një shpërthim të mundshëm në Airoportin Ndërkombëtar “Adem Jashari”. Policia menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur ndërmarrjen e veprimeve operative të nevojshme për të menaxhuar me situaten”, ka thënë Ahmeti.


Më shumë