Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

Alarm për bombë në 4 shkolla në veri të Kosovës, Policia “blindon” vendngjarjen

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një alarm për bombë është dhënë sot në disa shkolla në rajonin e Gjilanit.

Mësohet se  kërcënimet për bomba janë dhënë në shkollat e Novëbërdës, Kamenicës, Ranillugut dhe Kllokotit.

albsig

Lajmi është konfrimuar nga zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Gjilani, Ismet Hashani.

“Ju njoftojmë se nga orë të hershme të mëngjezit të sotëm Policia e Kosovës ka pranu informata nga përgjegjësit e disa shkollave të komunës së Novobërdës, Kamenicës Ranillugut , dhe Kllokotit se permes Email adresave zyrtare të këtyre shkollave kanë pranuar informatë se ka të vendosura bomba ( mjet shperthyes). Për momentin nuk ka vend për panikë. Policia e Kosovës dhe njësitet e IEDD kanë dalë në vendin e ngjarjes, dhe janë duke i hetuar rastet veç e veç”, ka thënë Hashani.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img