Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
37 %
2.6kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
9 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Alarm për BOMBË në 2 stacionet e metrosë në Greqi, pasagjerët në panik, evakuohen me urgjencë nga policia

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një alarm i rremë për bombë është dhënë ditën e sotme në stacionet e metrosë në në Syntagma dhe Monastiraki të Greqisë. Policia evakuoi qytetarët dhe mbylli të gjitha stacionet e linjave 2 dhe 3 të metrosë.

Mediet në Greqi raportojnë se disa të panjohur kanë telefonuar, duke informuar për shpërthimin e një bombe në metro. Trenat qëndruan në stacione pa pasagjerë, ndërsa forca të shumta policie kryen kontrolle të imtësishme në të dy stacionet.

Pas kontrollit, në stacionet e metrosë u rikthye qarkullimi dhe pasagjerët u lejuan të udhëtonin drejt destinacionit të tyre.

Më shumë


spot_img
spot_img