Tirana
clear sky
-7.5 ° C
-7.5 °
-7.5 °
73 %
1kmh
0 %
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
10 °
Sht
11 °
E martë, 25 Janar, 2022

Alarm për BOMBË: Evakuohet Harku i Triumfit në Paris (Video-Detaje)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Evakuohet zona pranë monumentit të famshëm në Paris pas një alarmi për bombë.

Harku i Triumfit në Francë është rrethuar me shirita të verdhë ndërsa policia franceze ka kryer evakuimin e zonës. Edhe stacionet e metrove pranë zonës janë bllokuar dhe po evakuohen.

Sipas informacioneve të para, alarmi është dhënë pasi disa kalimtarë të rastit kanë hasur një disa çanta të mbushura me municione që ishin braktisur pranë monumentit ikonik.

Situata në Francë është tensionuar pas vrasjes së një mësuesi historie nga një esktremist islamik, pasi kishte shfaqur karikaturat e Profetit Muhamed.

Ndërsa deklaratat e presidentit francez Emmanuel Macron se “islami shkakton probleme” ka shkakruar revoltë në botën myslimane. 

Çanta me municione që dyshohet të jetë gjetur pranë Harkut te Triumfit

hrtj5rtj5jj_copy.jpg

Panik edhe në stacionin Charles De Gaulle -Etoile në Paris 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img