Tirana
few clouds
-1.5 ° C
-1.5 °
-1.5 °
43 %
1kmh
20 %
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
9 °
E hënë, 24 Janar, 2022

Alarm për BOMBË, evakuohen dy trena në Barcelonë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një alarm për bombë ka bërë që policia në Barcelonë ka evakuar dy trena në stacionin kryesor të qytetit.

Efektivët po kryejnë kontrolle për eksploziv pasi u gjet një valixhe e dyshimtë.

Policia raporton se administrata e sigurisë në stacionin hekurudhor identifikoi një objekt si një mjet shpërthyes të mundshëm brenda një valixheje në orën 8 të mëngjesit.

Stacioni i trenit Madridit Atocha gjithashtu u evakua këtë mëngjes për shkak të alarmit të sigurisë.

Një skaner i sigurisë në Barcelonë Sants zbuloi një objekt brenda një valixhe që mund të ishte eksploziv.

Qarkullimi i trenave me shpejtësi të lartë është ndalur dhe udhëtarët nuk kanë arritur të hyjnë në stacionin hekurudhor.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img