Tirana
scattered clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
81 %
2.1kmh
40 %
Hën
10 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
11 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

ALARM në Vatikan, kërcënohet me 3 plumba Papa Françesku!

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një kërcënim i drejtpërdrejtë ka ardhur për Papa Françeskun nga persona të cilët ende nuk janë identifikuar.

Edhe pse zarfi nuk mbërriti në selinë e shenjtë, të gjithë u alarmuan dhe menjëherë forcat e sigurisë u vunë në lëvizje për zbardhjen e kësaj ngjarje.

Një zarf me tre plumba ishte nisur për te Papa Fraçesku dhe kanë qenë oficerët e policisë ata të cilët në zyrën postare në Milano e konfiskuan, pasi zbuluan se çfarë kishte brenda.

Emri i dërguesit nuk ishte në zarf, por e vetmja gjë që dihet është se vendi i dërgimit të pakos është nga Franca.

Mbi zarf shkruhej: Papa – Qyteti i Vatikanit, Piazza S. Pietro në Romë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img