Tirana
clear sky
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
59 %
0.5kmh
0 %
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
10 °
Die
9 °
Hën
9 °
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Alarm në SHBA, 83% e infektimeve të reja janë me variantin “Delta”, autoritetet bëjnë thirrje për vaksinim masiv

spot_img

Lajme të ngjashëm

Autoritetet në SHBA kanë ngritur alarmin, pasi variant “Delta” i COVID vijon të përhapet me shpejtësi, teksa vlerësohet se 83% e rasteve të reja janë më këtë variant.

Zyratërt u kanë bërë thirrje qytetarëve që të vaksinohen, apsi khjo është e vetmja mënyrë për të luftuar virusin.

“Mënyra më e mirë për të parandaluar përhapjen e varianteve të koronavirusit, është që të parandalojmë përhapjen e sëmundjes, derisa vaksinimi është gjëja më e fuqishme që kemi”, tha Rochelle Ëalensky, drejtore e Qendrave për Parandalimin dhe Kontrollin e Sëmundjeve.

Më shumë


spot_img

spot_img