Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
47 %
1.5kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
8 °
Sht
4 °
Die
0 °
E mërkurë, 19 Janar, 2022
spot_img

Alarm në selinë e OKB-së, burri i armatosur ‘ngulet’ para godinës dhe refuzon të largohet, policia rrethon zonën

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Autoritetet në New York kanë dhënë alarmin pasi një person i armatosur ndodhet jashtë selisë së OKB-së dhe refuzon të largohet. Policia ka rrethuar menjëherë zonën dhe po negocion me personin në fjalë. 

Punonjësit e godinës u urdhëruar që të qëndronin brenda, ndërsa ende nuk dihen arsyet përse qëndroi i armatosur aty. Në pamjet e publikuara shfaqet burri i armatosur rreth të 60-ave, i cili ecte përreth godinës.  Ndërkohë,

Departamenti i Policisë së Nju Jorkut i bëri thirrje qytetarëve të qëndrojnë larg godinës. “Për shkak të një aksioni policor shmangni këtë zonë”, thuhet në njoftim.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img