Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
2.1kmh
0 %
Sht
23 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

ALARM në Durrës, lumi Erzen del nga shtrati dhe përmbyt dhjetra banesa, IZOLOHEN mbi 120 familje

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

aa72049d0dcc3d82db90e2201a51cbf1

Situata aktuale në vendin tonë paraqitet tepër problematike për shkak të motit të keq.

Në Durrës lumi Erzen ka dalë nga shtrati duke përmbytur dhjetra banesa. Mësohet se 120 familje janë detyruar të izolohen, 60 prej të cilave ndodhen në Katund të Ri.

30 familje në fshatin Erzen dhe 30 të tjera në fshatin Sukth janë detyruar po ashtu të izolohen.

Banorët kanë dhënë alarmin dhe kërkojnë zgjidhje, pasi gjendja mund të përkeqësohet gjatë natës, pasi pritet që reshjete  shiut të vijojnë.

Lexo: Vjosa del sërish nga shtrati, përmbyt zonën pranë urës së Mifolit dhe tregun e gjësë së gjallë; Veriu me rrugë të bllokuara dhe pa energji elektrike

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img