Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
42 %
1.5kmh
0 %
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

ALARM në Britani, autoritetet identifikojnë një mutacion tjetër të COVID-19 rezistent ndaj vaksinave

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ecd063957e9888f9d5147369117e1874

Autoritetet e Shëndetit Publik në Britani janë vënë në alarm, pasi është identifikuar një tjetër mutacion i koronavirusit.

Deri më tani janë konfirmuar 16 raste me këtë mutacion, ndërkohë që autoritetet kanë nisur hetimet.

Varianti i ri përmban mutacionin E484K, për të cilin shkencëtarët kanë thënë më parë se mund të jetë më rezistent ndaj vaksinave anti-Covid.

Të gjithë personat që kanë rezultuar pozitivë me variantin e ri dhe kontaktet e tyre janë gjurmuar dhe këshilluar të qëndrojnë në izolim. Kjo do të thotë që deri më tani janë katër variante nën hetim që po gjurmohen nga autoritetet britanike.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img