Hapësire reklamuese

Showbiz & Lifestyle

Al Pacino kritikohet për mënyrën e pahijshme që shpalli Oscarin për filmin më të mirë

Shkruar nga Newsbomb
Al Pacino kritikohet për mënyrën e pahijshme që shpalli

Al Pacino ishte i ftuar të prezantonte çmimin e fundit dhe më të rëndësishëm të Oscars , atë të filmit më të mirë, mbrëmjen e së dielës, 10 mars. Mirëpo, mënyra e pazakontë me të cilën aktori legjendar shpalli fituesin u diskutua mjaft nga njerëzit në rrjetet sociale.

Tradicionalisht, prezantuesi liston të nominuarit e kategorive përpara se të shpallë fituesin. Megjithatë, Pacino nuk e bëri kur u ngjit në skenë dhe në vend të kësaj i tha audiencës: "Dhjetë filma të mëdhenj u nominuan, por vetëm një do të fitojë filmin më të mirë - dhe unë duhet të shkoj në zarf për këtë."

83-vjeçari zgjodhi gjithashtu të shmangte krijimin e ndonjë ankthi apo ankthi. Me hapjen e zarfit, aktori thjesht tha: " Sytë e mi shohin 'Oppenheimer'". Një burim i tha E! Lajmi se stili i prezantimit ishte vendosur paraprakisht nga producentët.

Megjithatë, shikuesit kishin mendime të ndryshme rreth asaj se si ajo e trajtoi çmimin më të madh të natës, pasi panë ceremoninë që zgjati tre orë e gjysmë. Përfundimisht, Oppenheimer mundi të nominuarit për filmin më të mirë American Fiction, Anatomy of a Fall, Barbie, The Holdovers, Killers of the Flower Moon, Maestro, Past Lives, Poor Things dhe The Zone of Interest.

Shikoni disa nga reagimet

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese