Tirana
moderate rain
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
2.1kmh
90 %
Hën
9 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Akuzoi ish-zv.kryeministrin për abuzim seksual, OKB i kërkon Kinës prova që tenistja e zhdukur është mirë

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kampionia kineze e tensit Peng Shuai vijon të jetë e zhdukur që prej fillimit të  muajit Nëntor të këtij viti. Para se të zhdukej, tenistja akuzoi një zyrtartë lartë të vendit, duke thënë se kishte abuzuar seksualisht me të. Ndërkohë OKB i ka kërkuar Kinës prova që të tregojnë se Shuai ndodhet e sigurtë dhe është mirë.

“Ne kërkojmë transparencë”, tha zëdhënësja e OKB-së, duke theksuar se “abuzimet seksuale ekzistojnë në të gjitha shoqëritë”.

35-vjeçarja Peng Shuai akuzoi ish-zëvendëskryeministrin kinez Zhang Gaoli, se abuzoi me të për vite rresht, duke e detyruar që të bëhej e dashura e tij.  

“Ne duam të theksojmë se është e rëndësishme të dimë se ku është dhe në çfarë gjendje është”, tha Trossel. Personalitete të botës së sportit dhe tenisit prej ditësh kanë shprehur shqetësimin për zhdukjen e 35-vjeçares, duke u kërkuar autoriteteve që të veprojnë sa më shpejt për gjetjen e saj.  

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img