Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
1kmh
90 %
Sht
13 °
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
8 °
Mër
4 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

Akuzoi Adrianën për mashtrim, por vetë nuk ka licencë për psikologe (Foto)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

281e953bcabfe60fa8c16bf2a7f55480

Deklaratat e Adrianës për abuzim seksual, vajzës së rritur në Jetimoren e Shkodrës tronditën mbarë opinionin publik.

Ajo rrëfeu te emisioni i Arbana Osmanit se është dhunuar seksualisht nga roja dhe një ndër mësuesit e jetimores, i cili mbyllte në bodrum vajzat e moshës 10-14 vjeç dhe përfitonte nga ato.

Menjëherë pas transmetimit të emisionit, reagoi në rrjetet sociale një psikologe e quajtur Antonjeta Pero. Ajo tha se Adriana mashtron, dhe se institucioni kurrë nuk e ka patur një mësues të fesë islame. Sipas saj deklaratat e Adrianës bëheshin nga mllefi që prindërit e kishin braktisur.

Mirëpo duket se vetë Antonjeta që pretendon se është psikologe, nuk ka një licencë për ushtimin e profesionit, pasi nga një bisedë në komentet në rrjetet sociale, ajo e pranon një gjë të tillë.

Ajo thotë se Urdhri i Psikologut nuk i ka hyrë asnjëherë në punë, ndërsa e çuditshme është edhe deklarata se ka 40 vite punë si psikologe.

dfhdfhderj4rjj.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img