Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
72 %
5.1kmh
75 %
Die
15 °
Hën
13 °
Mar
8 °
Mër
10 °
Enj
13 °
E diel, 28 Nëntor, 2021
spot_img

Akuzohet për shpërdorim detyre, ish-drejtoresha e ARRSH kundërshton vendim e SPAK për të zgjatur afatet e hetimit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-drejtoresha e Autoritetit Rrugor Shqiptar Sonila Qato, ka kundërshtuar në Gjykatën e Posaçme zgjatjen e afatit të hetimit për çështjen e saj.

Kujtojmë se Qato po hetohet për ‘shpërdorim detyre’ dhe ‘shkelje të pabarazisë në tendera.

Çështja e saj po hetohet nga gjyqtarja Daniela Shkira.

Kujtojmë se Kontrolli i Lartë i Shtetit e kallëzoi në Prokurori për abuzim 5 milionë euro me tenderin e rrugës Kardhiq- Delvinë.

Pas auditimit të tenderit, KLSH kërkoi hetim te thelluar penal ndaj zonjës Qato.

Ajo akuzohet se ka skualifikuar pa të drejtë ofertën më të ulët, atë të paraqitur nga kompania “Gjoka Konstruksion”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img