Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
73 %
2.6kmh
0 %
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
E martë, 27 Korrik, 2021

Akuzohet për rolin e sekserit në çështjen ‘Margjeka’, GJKKO liron nga qelia e burgut Kaludjo Zhillën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a447583b08af5f4a658d3720d8042e43

GJKKO ka liruar nga qelia Klaudjo Zhillën dhe ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg”.

Zhilla është arrestuar pas zbulimit të skemës së korrupsionit në Korçë, ku u përfshi edhe gjyqtarja Mimoza Margjeka.

Dyshohet se Zhilla ishte biznesmeni që ndërmjetësoi ryshfetin mes palëve.

Pas pagesës supozohej që Margjeka për zbuste masën e arrestit për Orion Balin, i arrestuar më parë për trafik qeniesh njerëzore.

Në këtë skandal ishte i përfshirë edhe bashkëshorti i Margjekës, Arben Cara si dhe Nejton Bali apo avokati Skender Demiraj.

Më shumë

spot_img
spot_img