Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
37 %
5.1kmh
0 %
Die
0 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
7 °
E diel, 5 Shkurt, 2023

Akuzohet për falsifikim të certifikatës së gjuhës angleze, mbërrin në Prokurori anëtari i KPK

spot_img

Lajme të ngjashëm

Mbërrin në Prokurori pas thirrjes së dy ditëve më parë anëtari i Komisionit të Pavarur të Kualifikimit Lulzim Hamitaj.

Prokuroria e Tiranës ka çelur hetim ndaj Hamitaj pasi u denoncua nga PD se ka falsifikuar certifikatën e gjuhës angleze.

Sipas demokratëve, certifikata e njohjes së gjuhës angleze në nivelin avancuar C1, mban datën 6 prill 2015, ndërsa pretendohet që atë ditë Hamitaj, nuk ka qenë fare në Shqipëri. 

Partia Demokratike i kërkoi publikisht Komisionit të Pavarur të Kualifikimit dhe Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit të fillojë procedurat disiplinore për shkarkimin e Lulzim Hamitaj.

Më shumë


spot_img

spot_img