Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
34 %
3.6kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Akuzohet për dy sulme me bombë, prangoset i riu shqiptar në Itali, si i realizoi shpërthimet ‘mafioze’ i vetëm me biçikletë (EMRI)

spot_img

Lajme të ngjashëm

539d88e0663d279bce74d138380a03a1

Një 32 vjeçar shqiptar në Itali i cili akuzohet për 2 sulme me bombë ka rënë në prangat e policisë.

Bëhet fjalë për 32 vjeçarin Erjon Rameta i cili dyshohet se është autor i dy sulmeve me bombë në Foggia.

Sulmi i parë është bërë në një restorant në 12 nëntor të vitit të kaluar, ndërsa i dyti ka ndodhur në 16 janar kundër qendrës së kujdesit ditor për të moshuarit Il Sorriso di Stefano

Shqiptari akuzohet për dëmtim dhe shpërthim me metodën mafioze. Imazhet e kamerave të mbikqyrjes rezultuan vendimtare për qëllime hetimore. Në të dyja rastet, 32 vjeçari ka vepruar i vetëm me biçikletë.

Raportohet se është ndjekur e njëjta dinamikë si sulmi në 1 Prill, gjithnjë kundër qendrës së të moshuarve ‘Il sorriso di Stefano’, sipas norba online.

Më shumë

spot_img